Ünlü Bitcoin Borsası Poloniex Eski Güzel Günlerine Dönüyor

Kripto para borsaları arasında en hacimlilerinden biri olan poloniex artık eski günlerine döndü. Poloniex bir zamanlar dünya genelinde en iyi ve en hacimli kripto para borsalarından biri iken bir zamanlar bu değişti. Poloniex hacmi çok yüksek oranda düştü. Fakat kripto para borsalarının güvenilirliği önemli olduğu için hiç çizgisini bozmamasının karşılığını aldı.

Poloniex artık eskisi gibi yüksek hacimlerin ve yüksek pumpların anında hissedileceği en iyi borsalardan biri olma yolunda. Çünkü son zamanlarda oldukça yüksek hacme ulaştı.

3 yıl önce 2015 yılında Poloniex açık ara en iyi kripto para borsalarından biriyken son zamanlarda bu durum değişmişti. Bir zamanlar kripto para borsası denilince akla ilk gelen borsalardan biri olan poloniex tekrar o seviyelere yaklaştı.

Poloniex El Değiştirdi

Poloniex Şubat ayında büyük kripto para fonu ve yatırımcısı olan Circle, Poloniexi oldukça yüksek bir fiyattan satın aldı. Bu fiyat yaklaşık olarak 500 milyon dolar olarak konuşuldu. Şirket poloniexi bu kadar yüksek bir fiyatla satın aldıktan sonra bir çok iyileştirme yaptı.

Satın almadan önce poloniex ile ilgili oldukça yüksek sayıda şikayet vardı. 200.000 e yakın müşteri şikayeti olan poloniex bu konuda satın alımdan sonra oldukça fazla yol kat etti.

Circle şirketi satın aldıktan sonra müşteri hizmetleri ve güçlü bir iletişim ağı kurarak kullanıcılar ile iletişimini oldukça geliştirmeyi hedefledi. Bu sayede insanların memnuniyeti arttı ve sitenin hacmi zamanla yükseldi.

Yakın zamanda ise artık çok büyük olan kripto para borsaları arasında ilk 20 ye girdi. Önceden yine çok iyi olan Bittrex’i geride bıraktı ve ilk sıralara tekrar geldi. Borsa son zamanlar 10 kata yakın bir oranda hacmi arttı ve yükselmeye de devam ediyor.

200.000 e yakın şikayeti olan poloniexin artık yakın zamanda 120.000 e yakın şikayeti şimdiden halleti ve bunların çok azı kaldı. Bunun için oldukça beğenilen borsa bu yolda ilerlerde daha çok hacmi artacağa benziyor.

Merak edilen soru ise binance, okex, huobi, bitfinex, bithump gibi borsaların arasına girebilecek mi. Çünkü son zamanlarda bu borsalar oldukça hacimli ve sağlam borsalar haline geldi. Hack olayları olsa da kimseyi mağdur etmediler bundan dolayı poloniex tekrardan ilk 5 e girebilecek mi bunu göreceğiz ama böyle devam ederlerse girecek gibi görünüyor.