League of Legends Oynayarak Para Kazanmak | LoL Para Kazandırır mı ?

League of Legends oyunu hızlı yükselişine devam ederken akıllara lolden para kazanma fikirleri de geliyor. LoL oynayarak para kazanmak elbetteki mümkün fakat oyunda ustalaşmanız gerek. Oyunu iyi oynamaya başladıktan sonra oyundan para kazanabilme ihtimaliniz artıyor.

League of Legends oyunundan para kazanmak için öncelikle nasıl para kazanılacağına bakmak gerekir. Dolayısıyla kazancınızda yapacağınız işleme göre değişecektir.

League Of Legends Nasıl Para Kazanırım ?

League ef legends oyunundan para kazanmanız için ilk akla 3 farklı yöntem gelmektedir. E-Sporcu olarak profesyonel kariyer yaparak kazanç elde edebileceğiniz gibi, twitch yayınları açarak yada youtube videoları çekerek de para kazanabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde oldukça yüksek kazançlar elde etmek tabi ki mümkün ama para kazanmak zannettiğiniz gibi kolay değil baştan söyleyelim.

E-Sporcu Olarak League Of Legends’ten Ne Kadar Para Kazanırım ?

Profesyonel e-sporcuların kazançları her yıl kademeli olarak artış göstermekte fakat yeteneğe ve kazanılan başarıya göre elde edilen kazanç değişiklilik gösteriyor. Daha önce bir profesyonel league of legends e-sporcusu olan Trix ile yapılan röportajda:

Ortalama bir e-sporcunun yıllık ortalama 50 – 100 bin TL arasında.

olduğunu söylemişti. Tabi bu kazanç daha yukarı yada daha düşük de olabilir. Yapılan kontrata göre değişiklik gösteren bir durum bu..

Yayıncı Olarak League  Of Legends’ten Ne Kadar Kazanırım ?

League of legends oynayarak para kazanmak oyunu iyi oynuyorsanız yada sohbet ederek oyun oynamayı seviyorsanız hem LoL oynayarak hemde sizi izleyen kişiler ile sohbet ederek para kazanabilirsiniz. Tabi öyle hemen para kazanamazsınız. Yayıncı olarak kendinizi sevdirmeniz için ya iyi bir lol oyuncusu olmanız gerek yada sohbetiniz çok iyi olması gerek. Zaten ikisi de iyi ise yayıncılıktan belli bir miktar kazanç elde edebilirsiniz.

İlk başlarda kazancınız yok denecek kadar az olsa da devam eder ve kitleyi yakalarsanız aylık ortalama 1000 TL ile 100.000 TL arasında gelir elde edebilirsiniz. Özellikle reklamcılıkta sanal medyaya kaydığını düşünürsek geleceği olan bir meslek gibi görünüyor.

Youtuber Olarak League Of Legends’ten Ne Kadar Kazanç Elde Ederim ?

Youtuber olarak LoL’den para kazanabilirsiniz fakat bu oldukça zor olacaktır. LoL’ü sadece çok iyi oynamanız yetmeyecek. Aynı zamanda iyi bir video mantajı yapıyor olmanız da gerekecek. Tabi ki buradan para kazanmak imkansız değil ama oldukça zorlu bir iş. Ortalama bir youtuber eğlence videolarından 1000 izlenmeye 1 TL kazanmakta. Tabi bu ortalama her zaman doğru olmayabiliyor. Siz bu ortalamayı baz alarak izlenme sayınıza göre hesap yapıp youtuber olarak lol oynayarak ne kadar kazanacağınızı hesaplayabilirsiniz.