Hacklenen Kripto Para Borsalarına Yenisi Eklendi

Kripto para borsaları hacklenme olayları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Kripto para borsaları bazen çok yüklü bazense onlar için düşük miktarda hacklenme olayları yaşıyor. Bundan dolayı sürekli kendilerini güncelleme gereği duyuyorlar fakat hackerlar da boş durmuyor.

Genel olarak 50-100 milyon dolar arası para çalan hack timi bu seferde 60 milyon dolarlık kripto parayı Japon borsasından çalmayı başardı. Zaif isimli Japon borsası maalesef 60 milyon dolar zararı bizzat açıkladı.

Zaif borsası bir süreliğine coin yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu. Bunun nedeni sosyal medyada tartışılırken iki gün sonra gelen açıklama ile anlaşıldı ki bir saldırı olmuş ve maalesef hack olayı yaşanmış.

Kripto para borsaları hacklenme olayları arasında bir borsa daha girdi maalesef böyle giderse devam edebilir. Umarız bunların bir sonu gelir.

Son saldırıda çalınan koinler ise 6.000 adet bitcoin ve yanında yüklü miktarda bitcoin cash olarak açıklandı. 14 Eylül tarihinde yaşanan olayla yetkililer sorumluları arama çalışmaları devam ediyor açıklaması yaptı. Umarız bu ekip en yakın zamanda bulunur ve bu olaylar son bulur.

Japonya’da yetkili kuruluşlara da ulaşan bilgiler sonucunda herkes bu işin peşinde. Araştırmalar halen devam ediyor sonuçlar açıklanırsa bizde sizleri bilgilendiririz.

Zaif borsası hacim açısından bir çok yabancı kripto para borsasına göre geride fakat yine de altta kalmayacak kadar yüksek. Özellikle ülkemizde ki borsaları düşündüğümüzde hacimleri yüksek ama çok daha ünlü ve hacimli bir borsa hacklenme olayın da piyasa oldukça etkilenirdi.

Kripto para borsaları hacklenme olayları umarız kısa sürede biter ve ülkemizde de yaşanmaz