Ethereum Tabanlı Blockchain Ödeme Ağına 75 Banka Daha Katıldı

Ethereum Tabanlı Blockchain Ödeme Ağına 75 Banka Daha Katıldı

Bankacılık alanında bir dev olan JPMorgan öncülüğünde bir ethereum blockchain tabanlı ödeme sistemi denemesine 75 banka daha eklendi ve bu ağ oldukça genişledi.

Sadece büyük bankalar ve oldukça saygın bankaların içerisinde bulunduğu bankalar da bu ağara eklenmesiyle daha sağlıklı bir deneme süreci olacaktır.

Proje bankalar arasında olan sürekli para transferlerinde daha az masraf ve daha hızlı işlem için başlatıldı. Her geçen gün gelişen projeye yeni bankalar eklendikçe daha sağlıklı ve ölçülebilir bir hal almaktadır. Bundan dolayı yeni ve büyük bankaların da denemeye girmesi gelecekte bankacılık sisteminde blockchain devriminin olması için pozitif bir adım.

Interbank Information Network diye adlandırılan platform, JPMorgan tarafından geliştirilen Ethereum tabanlı Blockchain ağı olan Quorum üzerinden kuruldu.

Bankaların bu sürece dahil olmasının en büyük nedeni ise bir çok ödeme sisteminin geliştirilmesi ve buradan kazandıkları parayı kaptırmak istememeleridir. Çünkü para gönderirken ve işlem yaparken kesilen düşük ücretler aslında birikince bankalar için güzel kazançlara dönmektedir.

Bu durumun bankacılık için tehdit oluşturduğunu ve blockchain ile bu sorunun çözüleceğini düşünen 75 banka daha ağa katıldı. Ethereum tabanlı bir ödeme olması ise ethereum un elini oldukça güçlendiriyor.

Şimdilik para birimi USD olsa da ileride diğer para birimleri de sisteme eklenecek. Sistem her geçen gün daha iyi hale gelip tüm dünya bankalarında işlem görmeyi amaçlıyor. Eğer böyle gelişmeler devam ederse özellikle ethereum ardından diğer kripto paralar oldukça değerlenecektir.