Circle USD Coini Piyasaya Sürdü

Circle USD Coini Piyasaya Sürdü

Circle coini önceden duyurduğu ABD  doları bazlı USD coini resmen piyasaya sürdü. Circle coini oldukça olumlu tepkiler aldı.

Circle kurucularından Sean Neville ve Jeremy Allaire, bugün yayınlanan blog yazısında şirketin Centre konsorsiyumu yardımıyla geliştirdiği USD coini , ABD dolarının halka açık blok zincirinde kolayca transfer edilmesini sağlayacak bir araç olduğu duyurdu.

Bahsi geçen bu coin ilk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında gündeme gelmişti. Consensus konferansında konuşulmasının ardından kripto para cemiyeti tarafından herkesin bir süre diline doladığı ve beklentiyi artırdığı bir projeydi.

Açıkla ise şöyle geldi.

Bireyler ve kurumlar banka hesaplarından ABD doları yatırmak için bu servise kayıt yaptırabilir ve bu dolarları İnternet’in ulaştığı her yerde kullanabilir, tokenlere dönüştürebilir.

denildi.

USDC; Huobi, okex, digifinex, coinex, kucoin, coinplug, ve xdaex yanı sıra geçtiğimiz aylarda Circle tarafından satın alınıp oldukça geliştirilen poloniex borsasında işlem görecek. Bu borsalar aracılığı ile tokene ulaşabilir ve yararlanabilirsiniz.

Circle bununla beraber bir çok firma ile de anlaşma yaptığını ve yakın zamanda USD coinin piyasada oldukça talep göreceklerinden de emin olduklarını açıkladı.

Bu anlaşmalar arasında IBM gibi büyük bir devin de olduğu ve eğer açıklanırsa bu olay kripto para piyasası için oldukça güzel bir haber olur. Bu ve benzeri açıklamalar Circle gibi şirketlerin önderliğinde kripto paraya olan saygının ve ilginin artmasını sağlayacaktır.

Böyle şirketler , token lerin fiyatlarını sabit tutabilmek için eşdeğer sayıda dolar tutmaktan algoritmik modellere kadar bir dizi yöntem kullanıyorlar.

Yöneticilerden gelen açıklama;

Fiyat istikrarlı tokenler internette güçlü ve yeni küresel finansal sözleşmeler, ürünler ve hizmetler sağlamak için temel gereksinimdir.

Diyerek de sözlerini bitiriyorlar.