CBTEF Dolandırıcılığı ? CBTEF Nedir ve Nasıl Para Kazanılır ?

CBTEF belkide duymuşsunuzdur. Fakat duymayanlar için CBTEF Nedir ? ve CBTEF dolandırıcı mıdır ? Şimdi bu içeriğimiz de bütün sorulara yaptığımız araştırmalar neticesinde cevaplayacağız. Öncelikle sizlere biraz CBTEF Nedir ? Bundan bahsedelim.

CBTEF Nedir ?

CBTEF için ne network, ne ponzi sistem, nede yatırım sistemi diyorlar. Fakat sistem network olmamasına rağmen, birilerini üye yapmak gerekiyor ki para kazanabilelim. Evet sizin birebir gidip adam bulma zorunluluğunuz yok ama sistem sizi adam bulmaya zorluyor. Yani network yapmaya zorluyor. Zira sistem içerisine kimse dahil olmazsa kimse para kazanamaz. Dolayısıyla her ne kadar sistem network değil deseler de, sistem de network var. Ya bu kişiler networkun anlamını bilmiyor, yada networkün sadece network marketing sektöründen ibaret olduğunu düşünüyorlar. Network bir ağ kurma çalışmasıdır. Bu ağı ister pazarlama alanında, ister başka bir şekilde kurabilirsiniz. Tıpkı CBTEF te olduğu gibi bir şekilde bu ağı kurmak zorundasınız. Dolayısıyla sistemde kafa karıştıran ilk nokta zaten bu. Şimdi bir sürü de yorum gelir network değiliz biz falan diye ama bende sorarım size o zaman, 1 kişi bile bu sisteme girmez ise siz nereden alacaksınız parayı ? Neyse geçelim biraz daha detaylara.

CBTEF Dolandırıcı mı ?

CBTEF bir cripto para danışmanlık vakfı olarak lanse edildi. Sistemin vakıf olması hiç bir şekilde kar amacı gütmeyen ve kurucularının da burayı altını çizerek söylüyorum, bitcoin ve blockchain kurucuları tarafından kurulduğu söyleniyor. Aynı zamanda kurucularının kim olduğu da bilinmiyor. Şimdi burada zaten karşımıza ilk tezat ortaya çıkıyor. Madem kurucuları bilinmiyor, siz nereden biliyorsunuz bu sistemin bitcoin ve blockchain kurucuları tarafından kurulduğunu ?

Küçük bir araştırma ile bu işi Türkiye’ye ilk duyuran kişinin Taner Yalçınkaya olduğunu görebilirsiniz. Taner bey daha öncesinde farklı girişimleri olan ve lider bir networker diyebiliriz.Taner bey bu işi ilk duyurduğunda facebook hesabından canlı yayın açarak bu sistemi dinlediğini ve beğendiğini anlatmış ve sisteme kendisinin de dahil olduğunu söyleyip, Türkiye’de bu sistemin yayılmasına vesile olmuştu. Fakat bu sistemi kimden dinlediğine ait bir bilgiye sahip değiliz. Şunu da atlamayalım Taner bey etherium madencilik tesisi kuran ülkemizdeki ilk etherium madencilik networkunu başlatan kişiydi. MyGbit isimli madencilik sistemini başlattı fakat o proje anladığımız kadarıyla tutmadı. Neyse konumuza dönecek olursak CBTEF sisteminden biraz bahsedelim.

CBTEF Nasıl Girilir ?

CBTEF sisteme girmek için 0.002 bitcoin ödemeniz gerekiyor. Ödeme yaptıktan sonra siz sisteme blocklardan birisine dahil olursunuz. Bu arada şunu de belirtelim, isterseniz sınırsız bir şekilde blocklardan yer alabiliyorsunuz. Yani belli bir sınır yok dolayısıyla ödeyeceğiniz paranın sınırı da yok. Minimumdan bahsederek gidiyoruz sizin anlamanız için.  Ödemeyi yaptıktan sonra blocklardan birisine kayıt oluyorsunuz. Şimdi para kazanmak için yapmanız gereken ilk bloğunuzu doldurmak. ilk block 4 hesapla dolduruluyor. Bu 4 blok dolduğunda siz yatırdığınız miktarın %400 ünü kazanıyorsunuz diyor çoğu CBTEF BİTCOİN DANIŞMANI. Burada da karşımıza yanlış bilgi çıkıyor. CBTEF’te kazandığınız paranın yarısı sizin çekim yapabileceğiniz hesapta, yarısı da block yükseltmeniz için farklı cüzdanda tutulur. Dolayısıyla %400 değil %200 kazanırsınız ve kalan %200 lük kısımda block atlamanız için kullanılır.

Buraya kadar karşımıza çıkan bir diğer kafa karıştırıcı unsurda şu. Bu iş network değil amaa !! eğer bu sistemi birisine tavsiye ederseniz, tavsiye ettiğiniz kişinin ödediği bütün tutar size gelir ve bloğunuzu doldurmanız da yardımcı olur. Fakat dediğimiz gibi aslında bu kayıttan aldığınız paranın hepsi sizin değil, yarısı sizin, yarısı sistemde kalıyor block yükseltmeniz için. Dolayısıyla aslında yatırılan paranın yarısı network yapan kişiye bağlanıyor. Siz 2. bloğa çıkınca, 2. bloğa çıkarken ödediğiniz para da 2. blokcktaki kişiye gidiyor. Yani siz kabul etseniz de etmeseniz de bu sistemde network var. Muhtemelen bu işi yapan kişiler networkün ne olduğunu bilmiyor ama bilmeyenler için bahsedelim.

Network bir ağ kurma şeklidir. Bu iş hayatınızda olur, sosyal çevrenizde olur fark etmez, aynı çatı altında toplanan bir oluşum kuruyorsanız bu network demektir. Bakın network marketing sistemi değildir deyin onu anlarım bir nevi. Network marketingin bilinen hiç bir modeline uymuyor sistem. Tek benzerlik üye olmazsa para kazanılmıyor. Fakat yinede bu işin temel mantığı network kurmaktır. Eğer 1 kişi dahi ileride sisteme girmezse sistemden para kazanmanız mümkün değildir.

CBTEF Site Araştırması 

Birazda site ve sistem hakkında araştırma yapacak olursak, sitenin ilk bakmamız gereken yeri whois bilgileridir. Yani sitenin kurucusu kim, yada site nerede açıldı gibi her türlü bilgiyi buradan sorgulayabilirsiniz. Fakat sitenin whois bilgileri gizli. Bunu gizlemek çok basit bir işlem, domain aldığınız yere 3-5 dolar fazladan verince whois bilgilerini gizleye biliyorsunuz. bunu anlayabiliriz, sonuçta blcokchain gizlilik üzerine kurulu. Fakat aklımıza takılan farklı bir konu var.

Şimdi bu sistemi dünya geneli herkes kullanıyor deniyor. Fakat alexa sıralamasını kontrol ettiğimizde sistemin trafiğinin tamamının Türkiye’den geldiğini görebilirsiniz. Koskoca blockchain kurucuları bir tek Türkiye’demi başlattı bu sistemi, orasını anlayamadık.

Hee bu arada bu araştırmayı sizde yapabilirsiniz. Whois bilgileri için googledan whois sorgulama yazın ve domaini sorgulatın. Ayrıca BURAYA TIKLAYARAK sitenin alexa değerlemesine bakabilirsiniz.

CBTEF Para Kazandırır mı ?

Bu sistem para kazandırır yada kazandırmaz diye bir yorum yapmak mantıksız olur zira sisteme giren üyeler bitmediği sürece para kazanılabilir. Yada sistemi kuran kişiler kapatmadığı sürece sistemden para kazanabilirsiniz. Biz size bu işe girin yada girmeyin demiyoruz. Sadece bu işi yaparken yapılan yanlışları sizlere aktarmak istedik.

CBTEF Güvenilir mi ?

CBTEF güvenilir mi buna net bir cevap vermek zor. Zira üst metinde de yazdığımız gibi çok fazla kafa karıştırıcı unsur var. Sistemde network yok, networke hayır diye sloganlar atıp, sonra bu işe başlaması için onlarca insana yazmanın mantığı yok. Yada sistemin kurucusu bilinmiyor denildikten sonra bitcoin kurucuları tarafından kuruldu demenin de bir lüzumu yok. Ayrıca dünya geneli kullanılan büyük bir iş deniliyor fakat sistemi neredeyse Türkiye’den başka yerde kullanan yok. Burada gördüğümüz kadarıyla, insanların algılarını dağıtarak ve kırarak, var olan bir sistemin üzerini kaplayıp değiştirerek bir şeyleri kötüleyip sistemini büyütmeye çalışan bir oluşum olduğunu düşünüyorum. CBTEF mantık olarak güzel ve desteklenmesi gereken bir proje olsa da, işleyiş olarak kesinlikle tasvip edilmemesi gereken bir iş. Dolayısıyla karar sizin arkadaşlar, ister bu işe başlayın ister başlamayın. Biz size bu sistemi yada farklı sistemleri kötülemiyoruz. İşi iyisiyle kötüsüyle anlatıyoruz. Başlayıp başlamamanız sizin seçiminiz.

Ayrıca yorumlarda yok bu sistemi kötüleyip başka sistemlere adam çekiyorsunuz gibi boş boş yorumda bulunmayın. Ben bu işi ilk yayılmaya başladığı zamandan beri biliyorum ve emin olun derdim para kazanmak olsaydı burada sorunları konuşmak yerine BAZI BİTCOİN DANIŞMANLARI gibi sistemi över ve bir sürü de üye yapıp para kazanırdım. Burada derdimiz sadece para kazanmak değil, birlikte doğru bir şekilde iş yapıp, insanları kandırmadan, elimizden geldiğince gerçekleri görerek para kazanmasını sağlamaktır.