Blockchain Telefonu Aralık Ayında Satışa Çıkıyor

Beklenen blockchain telefonu Aralık ayında satışa çıkacak. Sirin Labs’ın uzun süredir hazırlığını yaptığı telefonun Kasım ayında ki lansmanının hemen ardından Aralık ayında satışa çıkacaktır. Meraklılarının yüksek ilgi gösterdiği telefon merakla bekleniyor.

Blockchain teknolojisi bitcoin önderliğinde geçtiğimiz sene büyük ses getirdi. Bir çok kişi teknoloji yerine bitocine yatırım yaptı sonra anladı ki tüm iş blockchain sisteminde. Gelecek bu yönde ilerleyecek eğer daha geniş kitleler bunu kabul ederlerse.

Bu alanda çıkacak olan telefonun önemi bundan dolayı büyük. Çünkü telefon bir çok insanın kullandığı ve çevresine tavsiye ettiği bir teknolojik üründür. Blockchain telefonu da tutar ve sevilirse kripto paralar ve blockchain sistemini artık daha geniş bir kitle duyar.

Blockchain teknolojisinin sürdürülebilir olması için gerçek hayatta kullanım alanı bulması ve insanlar tarafından benimsenmesi gereklidir. Bir çok alt coin gerçek hayatta öyle ya da böyle kullanım alanı buldu. Ethereum bunların başında geliyor ama önemli olan genel olarak bu teknolojiyi tüm dünyaya benimsetmektir.

Blockchan şirketi Sirin Labs SIRIN OS olarak adlandırılan donanım araçları ile Androidin google sertifikalı olan güvenlik işletim sistemi ile piyasaya çıkmayı bekliyor. Blockchain dünyasının bu telefona ilgi göstereceği zamanla da tüm dünyanın beğenip arzın artmasını planlıyorlar.

Finney, Sirin Labs’ın akıllı telefonu ve bilgisayarı kapsayan bir markasıdır. Şirket bilimsel güç, soğuk depolama alanları, şifreli iletişim ve daha fazla blockchain tabanlı sistemleri içeren teknolojiler üretiyor.

Telefon Ne Zaman Tanıtılacak Özellikleri Nedir ?

Telefon lansmanı 28 Kasım 2018’de İspanya’nın Barcelona şehrinde yapılacak. Lansmanda ünlü futbolcu Lionel Messi de yer alacak.

Telefon özellikleri;

-Qualcomm Snapdragon 845 mobil platformu

-6 18:9 ekran

-128 GB hafıza

-SD hafıza kartı yuvası

-6 GB RAM

-12 MP arka kamera

-8 MP ön kamera

-3280mAh batarya

-Parmak izi sensörü şeklinde olacak.

Finney’in 1.000 dolarlık bir rakamdan satışa sunulacağı ve piyasaya hareketlilik kazandıracağı düşünülüyor.

Telefonda soğuk kripto para cüzdanı, diğer android uygulamalar ve kripto para işlemleri için her türlü gizlilik sağlanacak.

Finney Sirin Labs’in tescilli dapp storeuyla önceden yüklenmiş olarak gelecek. Dapp store kullanıcılara, dijital varlıklara erişim ve ticaret imkanı sunabilecek. Ayrıca dapp, Sirin OS’in her katmanına yerleştirilmiş Sirin Labs’in çok katmanlı siber güvenlik paketi tarafından güvence altına alındı.

Ayrıca, kullanıcıların bilgisayar korsanlarından ve kötü amaçlı yazılımdan korunmasını sağlayan, güvenli bir şekilde doğru adrese gönderilip gönderilmediğini doğrulayan ayrı bir firmware’de çalışan ve güvenli ekran olarak bilinen ikinci bir ekran da bulunuyor.

Finney’ın satışa çıkacağı tarih ise 15 Aralık 2018 olarak belirlenmiştir.

Finney’ın ardından bu gibi projelerin artacağını ve sektöre yön vereceğini düşünüyoruz. Zaman bize daha neler gösterecek blockchain teknolojisi daha neler getirecek göreceğiz.