Bitcoin Boğa Piyasasına Giriyor Muyuz ?

Bitcoin boğa sezonu geliyor mu, bitcoin boğa sezonu belirtileri hızla yükselmeye devam ediyor. Blommberg son bitcoin haberlerine göre de durum aynen bu şekilde ileriliyor. Bir çok altcoin %100 lük artışı gösterdi özellikle ripple ve stellar gibi büyük hacimli alt coinler de bu yükselişi gösterince boğa sezonu artık gerçekten geliyor mu diye düşünceler bir hayli artmakta.

Bloomberg’e göre artık bitcoin son dibini yaşadı ve büyük bir atağa hazırlanıyor. Analistler ve raporları da bitcoin için alımın uygun olduğuna dair işaretler vermeye devam ediyor. Son olarak tekrardan 6.00 dolar bandına düşen bitcoin artık burada çok sağlam bir dip oluşturmuş durumda, çok kez denemelere rağmen 6.000 dolar sınırını aşağı kıramadı artık çok büyük bir yükseliş herkesin beklediği sonuç

Son olarak böyle sonuçlar alındığında da bloomberg buna benzer bir rapor hazırlamıştı fakat bitcoin oradaa %30 a yakın bir yükseliş göstermişti. Ancak en büyük yükselişin olduğu 20.000 dolar bandına geldiğimiz zamanda bu belirtiler ön plandaydı.

Boğa Piyasası Gerçekten Geliyor Mu ?

Sonuç olarak bit çok kripto para aslında çok büyük bir düşüş yaşadı. Son yılların ve bitcoin tarihinin en büyük düşüşü bildiğiniz üzere 2018 yılına ait. Yani artık yılın sonuna doğru gelen boğa da gelmeli diyor bir çok kişi de. Belirtiler ve raporlar da bu yönde olunca sonucu herkes büyük bir merakla bekliyor. Fakat cüzdanlara pompalanan bitcoinde ki hacim artışı da gözler görünür seviye de arttı.

Bitcoin ETF haberleri ve çeşitli manipülasyonlar ile bir şekilde dengede tutunan bitcoin her şeye rağmen 6.000 doları düşmüyor. Çünkü burada çok sağlam bir direnç edindi. O kadar ETF red cevabı aldı bunların sonucunda bitcoin hala beklendiği ve söylendiği gibi 4.000 dolar bandına gerilemedi aksine 6.000 de ısrarla tutunmaya devam ediyor ya da birileri burada sıkıca tutuyor.

Birçok manipülatör ve kripto para piyasalarında sözü geçen insan da bunun aksini iddia ediyor. Çünkü onların işi bu, yani bu işleri takip edenler iyi bilir manipülatörler sadece amatörlerin yanlış karar vermesine neden olur piyasayı bilenler o kişiler ne diyorsa onun tersine hareket eder. Fakat bundan dolayı manipülatörler de arada sırada doğru söyleyerek başka bir manipülasyon hareketine yol açar.

Özetle; her sene sonu büyük yükseliş gösteren piyasalar sinyalleri büyük koinlere gelen yüksek artışlar verdi. Bu sinyaller gelecek için de bir umut oluşturdu. Fakat 10.000 dolar psikolojik sınırı aşılmadan bir çok kişi asıl boğanın gelmeyeceğini düşüyor.