2019’da En Çok Kazandıracak Altcoinler Hangileridir

2019’da En Çok Kazandıracak Altcoinler Hangileridir

2019’da en çok kazandıracak altcoinler. Listemizde bulunan coinlerin hepsi geleceği olan coinlerdir. Bundan dolayı 2019’da en çok kazandıracak altcoinler listemize girmeyi başarmıştır.

2017 yılının sonları 2018 yılının ise başları kripto paralar için oldukça hareketli geçti. Bu dönemlerde herkes bitcoin ve altcoin konuşur oldu. En büyük nedeni ise çok hızlı artmaları ile gelen büyük kazançların sosyal medya ile paylaşılması sonucu herkes de bitcoin çılgınlığı başladı. En çok artacak altcoinler listemizi de geçtiğimiz seneye göre belirledik.

En çok kazandıran ve en çok kazandıracak olan altcoinler yatırımcılarını şimdiden milyoner yaptı. Kripto para piyasası sayesinde bir çok yeni milyoner ortaya çıkmış durumda. Hepsi sosyal medyadan hayatlarını paylaşıyorlar ve oldukça lüx yaşıyorlar. Bu yaşamı ise 3-4 sene önce aldıkları bitcoin ve altcoine borçlular. Aldıkları fiyat 2.000 dolarken sattıkları ise 2.000.000 $ oldu.

Bu yüzden yeni bir boğa sezonu geliyor olabilir. Altcoin boğası ise kapımızda diyebiliriz. Artık son zamanları ve bitcoin 6.600 barajının üstünde kaldı 7.200 barajını da aşar ise oldukça güzel bir yükseliş görebiliriz. Bundan dolayı bu vereceğimiz altcoinler yatırım tavsiyesi değildir bizim görüşümüzdür ama kendiniz de araştırıp değerlendirin. Size göre en mantıklı bulduklarınıza yatırım yaparak bu seneyi oldukça karlı geçirebilirsiniz. 2019’da en çok kazandıracak altcoinler listemize geçelim.

1 – Litecoin (LTC)

Litecoin kurulumundan beri her zaman en ön sıralarda olan ve yerini koruyan sağlam bir altcoindir. Az yükselir ama öz yükselir. Genelde stabil kalan coin şimdilik 55-62 dolar arasında gezmektedir. Uzun süredir piyasa takibi olanlar geçtiğimiz sene de aynı senaryonun olduğunu bilirler.

Fakat sonucunda ise litecoin bu şekilde giderek bir anda 365 dolar seviyesine çıkmıştı. Bu sende böyle bir hareket bekleyenlerin sayısı oldukça yüksek. Nedeni ise sağlam bir coin olması ve bitcoin alt yapısı ile üretilmesi nedeni ile sadık bir yatırımcı kitlesinin olmasıdır. Litecoin bu senede dolar bazında 5-6 kata yakın bir kar verebilir.

2 – Monero (XMR)

Monero amacı gizlilik olan bir coindir. Gizlilik coinlerinden verge ve monero diğer rakiplerine göre oldukça öndedir. Kripto para piyasasında gizlilik işleri de döndüğü için oldukça tercih edilen fakat yüklü alımların bir anda yapıldığı bir coindir. Nedeni ise bir yerden bir yere para çıkarmak veya diğer yollar ile gizliden iş yapmak isteyenler gizlilik coinlerini tercih etmektedir.

Monero bitcoine benzer bir proof of work doğrulaması ile çalıştığı için bazı sürekli yatırımcıları da var. Boğa sezonunda en çok kazandıran alt coinlerden biri moneroydu. Bu sezonda bunun değişeceğini çoğu analist düşünmüyor. Monero bu senede yatırımcısına dolar ve bitcoin bazında güzel karlar verecektir.

3 – Tron (TRX)

Tron oldukça anlık yükselen ve bir anda 4 kat yapabileceğiniz bir altcoindir. Bitcoin bazında 2-3 saate bile 3-4 katı kar alabilirsiniz. Fakat alım zamanı oldukça önemlidir. Önümüzde ki günlerde bile %50 ye yakın bir kazanç sağlayan coin boğa sezonunda 5-6 kata yakın karlar ile satılmaktadır.

Tron son olarak BitTorenti satın aldı. Bu adım tron yatırımcılarının artık sadece anlık pumplar için değil uzun süre içinde tron tutmalarını sağlayacak. Geleceğe adım adım sağlam yürüyen tron anlık kazanımlarına da devam edecektir.

4 – Holo (Hot)

Holo coin son zamanların özellikle ülkemizde trendi olan gelecek vaat eden bir coindir. Coin alt yapısı yazılımcılar tarafından oldukça sağlam ve güvenilir bulunmaktadır. Bundan dolayı oldukça yüklü alımlar yapılıp 100 katına kadar satış beklemektedir.

Holo satın alanların çoğu en az 20-30 kat artmadan satmam diyor. Bunu bir çok yere görebilirsiniz. Teknolojisi ile hacmi de birleşti yani böyle bir ihtimal söz konusu. Hep birlikte neler olacağını göreceğiz fakat uzun vade yatırım düşünenlerin bir dönüp holoyu incelemesi gerektiğini düşünüyoruz.

5 – 0x – (ZRX)

En büyük borsalardan binance bile merkezi olmayan borsa halini almaya çalışıyor. Artık tüm borsalar kripto paralar mantığı gibi merkezi olmayan borsa olmayı hedefliyor. Burada karşımıza ise 0x koini çıkıyor. Merkezi olmayan borsaların hepsi 0x protokolüne bağlıdır.

Bu konu bile binancenin hacmini ve karlarını düşünecek olursak gelecek için oldukça umut verici bir durumdur. Diğerlerine nazaran daha kapalı kutu olabilir. Fakat merkezi olmayan borsalar arttıkça 0x koinine olan talep de artacağı için fiyatında anlık veya yavaş yavaş yükseliş olabilir.

6 – Binance Coin (BNB)

Binance coin bizzat binance borsasına aittir. Borsada ki hacim arttıkça bu borsada işlem yaparken daha az ücret ödemek için BNB almak gerekiyor. Bundan dolayı işlem hacimleri arttıkça aslında BNB coine olan talep de artıyor çünkü insanlar fazladan komisyon ödemek istemiyor.

Yani direkt olarak toplam market hacmi ile alakalı bir coindir. Çünkü binance borsası dünyanın en büyük borsalarından biridir ve hacmi oldukça yüksektir. Buraya giren coinler bundan dolayı direkt olarak yükselmektedir. Tüm market hacmi arttıkça binance coin fiyatı da artacaktır.

7 – Stellar (XLM)

Stelar ve ripple her zaman rakip olarak görünüyor fakat ulaşmak istedikleri kitle çok farklıdır. Yöntem amacı aynı olsa da tam olarak rakip değillerdir. Stellar bireysel müşteriler hedeflerken ripple bankalar ile anlaşıyor. Bundan dolayı farklı amaçları var diyebiliriz.

Stellar bireysel ödemelerde daha hızlı olmak amacı ile üretilmiş bir koindir. Kurucuları ise ripple dan ayrılan bir kesimdir. Günümüz ödeme yöntemleri hem yavaş hem de yüksek komisyonlu, stellar ise bu duruma çözüm arıyor. Bu konuda da sürekli kendilerini geliştiriyorlar.

Son olarak söylentiler ise IBM firması ile bir deneme süreçleri olduğu yönünde. Bu anlaşmalar resmileşir ve stelaar bu alanda daha çok duyulursa geçtiğimiz sene gibi bu sene de oldukça fiyatlanabilir. Takip edilmesi ve ripple ile rakip olmayan bir koindir.

8 – Verge (XVG)

Verge tarz olarak trona benzeyen ama amaçları tamamen farklı olan bir koindir. Son anlaşmaları büyük bir site ile olduktan sonra değeri oldukça düşmüştür. Verge yatırımcılarının genel olarak bir pump ile 3-4 kat kazanç alıp sattıklarını görürüz. Yani verge sürekli tutulmayacak olan fakat senede 2-3 kez sağlam kar veren bir coindir.

Boğa sezonunda ise yatırımcısının yüzünü en çok güldüren coinlerden bir tanesidir. Her zaman takip edilmesi gereken ve bu seviyelerden alanların kesinlikle kar edeceği bir coindir. Eğer dönemsel kar bekliyorsanız en iyi koinlerden biri bile olabilir.

9 – Ripple (XRP)

Ripple ethereum ile hacim yarışına giren bir çok büyük firma ile anlaşma sağlayan fakat bu anlaşmaları xrp koin üzerinden sağlamayan bir koindir. Son zamanlarda ki yükseliş nedeni ise Ceosunun artık anlaşmaları xrp koin üzerinden yapacağız açıklamasıydı.

Ripple her zaman sağlam yatırımcısı olan ve boğa sezonunun yıldızlarındandır. Yılın son çeyreğinde oldukça fazla artan ve yatırımsının yüzünü güldüren bir coindir. Dünyada pek çok büyük banka ile anlaştılar. Bu anlaşmalar xrp koine dönerse ripple ethereumu uzun süre tahtından edebilir. Her zaman az da olsa alınması gereken bir koindir.

10 – IOTA

Iota nesnelerin teknolojisi üzerinde çalışmalar yapan gelecek dünyasın için çalışan bir coindir. Nesnelerin ve geleceğin şimdiden tasarımını ve burada kullanılmak üzere geliştirildiğini söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz sene oldukça yüksek kar vermişti. Fakat ıota daha çok uzun vadede yatırımı mantıklı bir koindir. Yakın zamanda 3 sene 5 sene olabilir çok fazla değerlenebilir. Bu fiyat artışı bazı analistlere göre dudak uçuklatabilir.

Çünkü teknolojisi çok sağlam bir amaca hizmet ediyor. Uzun vade yatırım düşünenlerin araştırması ve alması gereken bir coindir.

NOT :  Bizim burada bahsettiğimiz coinler 3 senenin birikimi ile oluşmuş ve bir çok araştırması yapılmış koinleridir. Bu işlerde hata payı oldukça yüksektir. Yazımıza alınması gereken, artacaktır gibi ifadeler kullanılmıştır. Fakat bunlar bizim görüşümüzdür ve kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Burada yazan coinleri öncelikle olarak inceleyin araştırın, özellikler sitelerine gidin bir bakın amaçları ekipleri ne durumda. Kardan veya zarardan sorumluluk kabul etmiyoruz. Kendi araştırmanızı yaparak hareket edin biz sadece ön bilgi vermek istedik herkese bol kazançlar.